W naszej placówce na pierwszym miejscu stawiamy dobro i rozwój każdego dziecka. Zależy nam na tym, aby każdy maluch

miał odpowiednią opiekę jak i z każdym dniem spędzonym wśród rówieśników stawał się coraz bardziej samodzielny i poszerzał swoje umiejętności.

Podczas całodniowej opieki, czynności higienicznych, leżakowania oraz pory spożywania posiłków organizujemy dla dzieci różnorodne zajęcia.

Pracujemy różnymi metodami – tak, aby każdy maluch mógł rozwijać się wszechstronnie. Nawiązując do pedagogiki Marii Montessori

stawiamy też na obserwację dziecka i bycie jego pomocnikiem we wspinaczce którą pokonuje wspinając się na własne szczyty.

Oprócz swobodnych zabaw dziecięcych organizowane będą zajęcia muzyczno-rytmiczne, ruchowe, relaksacyjno-wyciszające, dydaktyczne, manualne itp.

Podczas zabawy pragniemy kształtować i rozwijać wszystkie zmysły, umiejętności językowe, mowę, koordynację wzrokowo-ruchową.

Zajęcia prowadzone będą zarówno w sposób indywidualny, jak i grupowy, aby reagować na potrzeby każdego dziecka, jak i uczyć ich współpracy w grupie.

Ponadto przy pracy z dziećmi wykorzystane zostaną elementy terapii pedagogicznej m. in. bajkoterapia, muzykoterapia, integracja sensoryczna czy sensoplastyka©.